Blog

Jak mądrze urządzić chrzciny?

Chrzciny maluszka to ważna uroczystość dla całej rodziny. Rodzice dziecka tego dnia zazwyczaj zapraszają najbliższych na uroczysty obiad, by wspólnie celebrować tę ważną polską tradycję. Urządzenie chrzcin w domu wymaga ogromu przygotowań od rodziców: pomijając wielogodzinne gotowanie obiadu i deseru dla kilku lub kilkunastu gości, często dodatkowo muszą oni zorganizować dodatkowe stoły, krzesła, zastawę czy sztućce. Gdy goście powrócą do swoich domów, zamiast w dalszym ciągu świętować z maluchem, rodzice zajmują się zmywaniem, sprzątaniem i zwracaniem nadmiarowego sprzętu. Czy chrzciny da się urządzić sprytniej? Oczywiście, że tak!

Czytaj dalej

Jakie menu wybrać dla dzieci podczas przyjęcia?

Chociaż dorośli uwielbiają celebrować ważne wydarzenia przy stole suto zastawionym pysznym jedzeniem, dzieciom nie zawsze to odpowiada. Po pierwsze, maluchom po prostu się nudzi i nie przepadają za wielogodzinnym pozostawaniem bez ruchu. Po drugie, od wymyślnych, egzotycznych dań, zazwyczaj wolą jeść to, co znają z domu i przedszkola. Jakie menu zaplanować dla dzieci na przyjęcie, aby cierpliwie siedziały przy stole i spałaszowały swoje porcje z apetytem?

Czytaj dalej

Jak powinna być przyrządzona dobra ryba?

Ryby to dla wielu kucharzy niemałe wyzwanie. Rybie mięso wymaga niesłychanie pieczołowitego przygotowania. Po czym zatem poznać dobrze przyrządzone dary morza?

Czytaj dalej

Jubileusz w domu czy na mieście?

Przygotowania do jubileuszu – zarówno rodzinnego, jak i firmowego – łączą się z wielkimi emocjami i szeregiem prac organizacyjnych. Choć w niektórych przypadkach domowe przyjęcie wydaje się świetnym pomysłem, nie zawsze możliwe jest jego zrealizowanie. Uroczystość taka wymaga między innymi dysponowania dużą przestrzenią oraz czasem, który można poświęcić na aranżację spotkania. Niezbędne są również chociażby wysokiej klasy zdolności kulinarne, które umożliwią przygotowanie dużej ilości wykwintnych posiłków. Ważne jest także zapewnienie odpowiedniej oprawy muzycznej oraz atrakcji.

Czytaj dalej

Jak zorganizować przyjęcie na ostatnią chwilę?

Przygotowanie przyjęcia to zawsze duże wyzwanie, tym bardziej, jeśli czas na jego organizację jest ograniczony. Z każdej sytuacji jest jednak wyjście, wystarczy tylko przemyśleć dostępne opcje, zastanowić się, jakie menu będzie najstosowniejsze i potwierdzić planowaną liczbę gości. Po tej wstępnej i szybkiej analizie przyjdzie czas na działanie. Gdzie szukać pomocy? Jak sprawić, by mimo ograniczeń czasowych przyjęcie było niezapomniane?

Czytaj dalej

Jak zaplanować romantyczną kolację we dwoje?

Często mówi się, że największym wrogiem miłości jest rutyna i jest w tym trochę prawdy. Wiele par po latach trwania w związku orientuje się, że przez pewne zaniedbania relacja utraciła nieco dynamiki. Warto dbać o ukochaną lub ukochanego tak, jakby każda chwila była tą pierwszą wspólną, jednak pary z długim stażem wiedzą, że jest to czasem prawie niemożliwe. Właśnie dlatego warto dbać o to, aby czas spędzany razem był urozmaicony i często prowokował do niecodziennych starań każdej ze stron. A zatem jak zaplanować perfekcyjny wieczór we dwoje?

Czytaj dalej

Kawa w Kawiarni i Restauracji

Kawa czyli napar z ziaren kawowca towarzyszy wielu z nas codziennie od rana do wieczora. Rano popularne są kawy mleczne Latte, Cappuccino natomiast wieczorem wybieramy częściej Espresso. Nie zmienia to faktu, że każda pora dnia lub nocy jest dobra na Państwa ulubioną kawę!

Czytaj dalej

Wnętrze restauracji. Rola wystroju w gastronomii

Odpowiednia aranżacja podkreśla charakter wnętrza, w związku z tym ważne jest, aby zachowywała spójność ze stylem pomieszczenia, a także zastosowaną w nim kolorystyką. Oryginalna restauracja lepiej zapada gościom w pamięci i sprawia, że szybciej wracają do lokalu. Zwróćmy także uwagę na to, że obiekt skuteczniej przyciąga potencjalnych klientów do wejścia do restauracji – zarówno turystów, którzy przyjechali do miasta na kilka dni, jak i mieszkańców, nieznających wcześniej lokalu.

Czytaj dalej

Restauracja jako miejsce organizacji imprezy okolicznościowej

Organizowanie imprez okolicznościowych w domu przeszło już do lamusa. Czas, który musimy poświęcić na przygotowania, jest ogromny, a koszty imprezy bardzo często porównywalne do organizacji w restauracji. Jeśli planujemy imprezę rodzinną, urodziny, niewielką imprezę firmową lub wieczór panieński, warto pomyśleć o spotkaniu w restauracji.

Czytaj dalej

5 cech dobrej restauracji

Wyjście do restauracji może być formą uczczenia jakiegoś ważnego wydarzenia czy luźnego spotkania z przyjaciółmi. Coraz częściej zdarza się jednak, że z takich usług gastronomicznych korzystają zapracowani ludzie, którzy nie mają czasu na to, by przygotować posiłki w domu. Wybór odpowiedniego miejsca nie jest prostą sprawą, zatem warto kierować się naszymi wskazówkami.

Czytaj dalej