Jakie menu wybrać dla dzieci podczas przyjęcia?

dzieci przyjęcie

Chociaż dorośli uwielbiają celebrować ważne wydarzenia przy stole suto zastawionym pysznym jedzeniem, dzieciom nie zawsze to odpowiada. Po pierwsze, maluchom po prostu się nudzi i nie przepadają za wielogodzinnym pozostawaniem bez ruchu. Po drugie, od wymyślnych, egzotycznych dań, zazwyczaj wolą jeść to, co znają z domu i przedszkola. Jakie menu zaplanować dla dzieci na przyjęcie, aby cierpliwie siedziały przy stole i spałaszowały swoje porcje z apetytem?

Znane i lubiane potrawy

Większość maluchów ufniej podchodzi do dań, które już znają. Nie oznacza to oczywiście, że nie warto zachęcać ich do próbowania nowych smaków – być może okaże się, że mimo młodego wieku Twoje dziecko doceni smak zupy rybnej, czy pieczeń z dzika. Jednak w przypadku dzieci czarnymi „obiadowymi” końmi są zawsze zupy: rosół i pomidorowa (lub krem z pomidorów) i dania z kurczaka. Dobra restauracja powinna mieć w swoim menu pierś z kurczaka, czasami specjalnie dla dzieciaków można zamówić panierowane nuggetsy. W roli obiadu dobrze sprawdzi się też znany i lubiany przez maluchy kotlet schabowy z ziemniakami (lub jeszcze lepiej — frytkami!), czy też miękkie polędwiczki — wieprzowe lub jagnięce.

Co na deser?

Nawet niejadki często stają się głodne, gdy usłyszą o deserze. Wszystkie maluchy uwielbiają lody – to zawsze trafiony wybór. Dla małych łasuchów warto zamówić słodką szarlotkę, lub kawałek tortu. Dzieci przepadają też za naleśnikami. A te z kolei mogą zagrać rolę zarówno deseru, jak i dania głównego.

Jeśli planujesz organizację przyjęcia w restauracji, na którym pojawią się dzieci, najlepiej po prostu zapytaj obsługi, jakie menu dla nich przewidziała. Pracownicy danego lokalu zawsze wiedzą najlepiej, które dania z ich karty sprawdzają się w przypadku nieletnich gości. Podpowiedzą Ci też, jakie potrawy wybrać, jeśli na przyjęciu mają pojawić się mali (i duzi!) alergicy.