Restauracja jako miejsce organizacji imprezy okolicznościowej

impreza

Organizowanie imprez okolicznościowych w domu przeszło już do lamusa. Czas, który musimy poświęcić na przygotowania, jest ogromny, a koszty imprezy bardzo często porównywalne do organizacji w restauracji. Jeśli planujemy imprezę rodzinną, urodziny, niewielką imprezę firmową lub wieczór panieński, warto pomyśleć o spotkaniu w restauracji.

Na co zwracać uwagę organizując imprezę okolicznościową w restauracji?

Jeśli wybieramy restaurację do zorganizowania imprezy okolicznościowej, weźmy pod uwagę lokalizację. Sprawdźmy dogodny do niej dojazd, żeby każdy z uczestników miał możliwość sprawnego dotarcia na miejsce. W następnej kolejności przyjrzyjmy się samemu miejscu – zwróćmy uwagę, czy wystrój nam się podoba oraz jakie są możliwości aranżacyjne przestrzeni. Pomyślmy o ustawieniu stołów oraz ilości zaproszonych osób. Równie ważna jest oczywiście kuchnia. Przeanalizujmy menu, dowiedzmy się, czy restauracja prowadzi specjalne menu imprezowe, jakie są jego koszty, a może kuchnia jest otwarta na nasze sugestie? Porozmawiajmy z odpowiedzialną za te zagadnienia osobą. Pamiętajmy również o ustaleniu godzin trwania imprezy. Bardzo często w ramach imprez okolicznościowych restauracje dostosowują się do naszych potrzeb. Warto zawitać również do restauracji wcześniej – po prostu na obiad, aby sprawdzić, jak kompetentna jest obsługa.

Etapy organizacji imprezy okolicznościowej w restauracji

Pierwszym etapem organizacji przyjęcia okolicznościowego w restauracji jest przygotowanie listy gości. To umożliwi nam wybranie odpowiedniego pod względem wielkości lokalu. Poprośmy wszystkich o wcześniejsze potwierdzenie uczestnictwa w imprezie. Przeanalizujmy również ilość dzieci na przyjęciu.

Drugim etapem jest wybór lokalu oraz odpowiedniego menu, które omówione zostały powyżej. Jeśli już mamy miejsce, dania oraz zaproszonych gości, zadbajmy o dopięcie elementów organizacyjnych. Ważne jest ustalenie kwestii parkingu dla gości, dekoracji, rozstawienia stołów oraz godzin rozpoczęcia i zakończenia imprezy.